Atrakcje

Kuchnia

Do przygotowania posiłków dla naszych gości przywiązujemy bardzo dużą uwagę, dzięki temu udało się nam osiągnąć dotychczas tak wiele. Dodatkowym atutem jest niska cena, praktycznie można powiedzieć że są to tylko koszty składników i przyrządzenia potraw.
Znaczna część produktów pochodzi z naszego gospodarstwa i ogrodu. Posiłki zawsze są przygotowywane ze świeżych składników. Swojski chleb np. ze smalcem, własne krowie mleko oraz twaróg zawsze jest w naszym menu.
Potrawy są smaczne i atrakcyjnie przygotowywane o czym świadczą opinie naszych gości. Zawsze staramy się uatrakcyjnić w pewien sposób posiłki, ale jak to robimy, to nasza mała tajemnica i tylko jeżeli zechcecie nas Państwo odwiedzić, sami się o tym przekonacie.

Salon z kominkiem

Budując kolejny dom z myślą o gościach, chcieliśmy stworzyć takie warunki aby każdy, który zapragnie do nas przyjechać miał możliwość jak najlepszego spędzenia czasu i oczywiście świetne warunki do relaksu i odpoczynku.
Salon z kominkiem o dużych przestrzennych oknach z widokiem na otaczającą piękną naturę liczy 150 m2. W tym pomieszczeniu goście spożywają posiłki. Zimą nie znajdziecie Państwo lepszego miejsca do czytania książki, długich rozmów przy zapalonych świecach, a latem miejsce do relaksu i odpoczynku po całym aktywnie spędzonym dniu.

Salon

Salon

Tradycją naszego domu stały się imprezy, spotkania okolicznościowe organizowane dla rodzin czy przyjaciół, np. urodziny, rocznice ślubu, itp.
Ponad pięćdziesiąt osób świetnie się bawi przy rytmach muzyki wybranej wedle upodobań zamawiających gości. Jesteśmy w stanie zatroszczyć się o każdy szczegół, tak aby wszyscy byli zadowoleni i długo wspominali tę niezapomnianą imprezę.

Sauna

Sauna to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku, ale tylko wtedy, gdy korzysta się z niej w miłym towarzystwie. Niestety korzystając z sauny publicznej nie zawsze możemy mieć wpływ na to z kim przyjdzie nam w niej przebywać, poza tym trudno jest o pełen relaks gdy czas naszego pobytu nieubłaganie odlicza zegar. Dzięki pobytowi u nas macie Państwo możliwość korzystania z niej w dowolnym momencie. Możecie Państwo dodatkowo ustawiać wilgotność, temperaturę powietrza oraz czas jaki chcecie w niej przebywać w zależności od własnych preferencji.

Sauna

Sauna

Paintball

Jesteśmy w trakcie przygotowywania profesjonalnego pola do gry Paintball dla naszych gości i nie tylko.
Pole do gry znajduje się w lesie nad urokliwym jeziorem. Nowy i przedewszystkim nowoczesny sprzęt najwyższej jakości i klasy gwarantuje bezpieczną i świetną zabawę.

Paintball

Paintball

Jazda konno

Przejażdżka na Kucyku

Jazda konno (w siodle), kucyk dla dzieci, zwiedzanie okolicy bryczką oraz saniami zimą. Są to atrakcje, które wywołują największe emocje i głęboko zapadają w pamięć. Piękno okolicznego krajobrazu możemy podziwiać przez cały rok, jednak nie da się opisać wszystkich wrażeń za pomocą słów, to po prostu trzeba przeżyć samemu.
Dzięki małej stadninie, którą prowadzimy z myślą o naszych gościach, możecie Państwo praktycznie w każdej chwili skorzystać z tej formy wypoczynku. Mamy swój sprzęt, jednak jeżeli ktoś ma swój toczek, palcat itp. To prosimy o wzięcie go ze sobą, ponieważ liczba naszego sprzętu jest ograniczona i np. toczek może nie pasować na wszystkie głowy.

Plac zabaw dla dzieci

Zjeżdżalnia

Przygotowaliśmy dla dzieci dużą piaskownicę, w której będą mogły baraszkować godzinami pozwalając rodzicom na chwilę odpoczynku i wytchnienia. Będą mogły również spędzać czas na huśtawkach oraz na boisku trawiastym, grając w piłkę nożną, kometkę czy siatkówkę.
Teren jest bezpieczny, osłonięty od wiatru i spowity bujną zielenią. A gdy zabawa się znudzi można poobserwować ciekawe życie koni pasących się nieopodal w ogrodzeniu.

Piaskownica

Piaskownica

Rowery

Na wyposażeniu posiadamy własne rowery, zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Podpowiadamy jednak aby przywieźć w miarę możliwości własne rowery, ponieważ liczba sprzętu jest ograniczona.
Wokół nas jest bardzo wiele atrakcyjnych tras rowerowych, wiele z nich jest oznakowanych i wchodzi w skład szlaku przebiegającego przez najatrakcyjniejsze kaszubskie zakątki. Trasy te prowadzą nas w dużej mierze poprzez tereny leśne, pagórki i doliny, a także wokół jezior, strumyków itp. Naprawdę trudno napotkać na nich samochód czy inny pojazd mechaniczny, który mógłby zepsuć Państwu przyjemność z jazdy.

Huśtawka

Miejsce rekreacji

Basen

Dla gości, którzy odwiedzają nasz dom, wciąż przygotowujemy nowe atrakcje. Przygotowaliśmy basen, w którym w dniach spiekoty można z powodzeniem schłodzić swoje rozgrzane ciała.

Basen

Basen

Ryby

Do dyspozycji naszych gości udostępniamy zarybiony staw rybny z pomostem, dzięki niemu zapaleni amatorzy wędkarstwa będą mogli zrelaksować się w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Znajdziemy tu takie gatunki ryb jak: karpie, karasie, liny, amury i tołpygi, kilka szczupaków i wiele innych.

Ryby

Ryby

Jezioro

Nieopodal znajdują się dwa spore jeziora, jezioro Białe i Czarne, możemy tam dojechać bądź na rowerach (10 minut) bądź samochodem. Nad jeziorem Białym znajduje się strzeżone kąpielisko z plażą, pomostem i wydzielonym bezpiecznym miejscem dla dzieci.
Już ponad 100 lat temu dostrzeżono walory tego miejsca. Niemiecki przewodnik turystyczny z 1913 roku opisuje te okolice: "Widok z Uciska na dwa jeziora jest naprawdę wart drogi, raduje serce. Nad brzegiem jeziora Czarnego panuje cudowna atmosfera. Dźwięki rozbijanych fal i szum pobliskiego lasu działaja kojąco i tylko delikatne szczekanie psów oraz krakanie wron na wysokich drzewach budzą nas ze wspaniałego snu. W oddali za granatową taflą jeziora, na zielonych zboczach widać pasace się bydło i pojedyńcze zagrody rozsiane pośród pól i łąk."
W Chmielnie oddalonym 12 km od naszego domu znajduje się kilka kolejnych jezior, w tym jedno z największych na Kaszubach - jezioro Raduńskie. Można tam skorzystać z wypożyczalni pływającego sprzętu wodnego.
Na naszym gospodarstwie posiadamy własny, zarybiony staw, którego zalety z pewnością docenią amatorzy wędkowania. Jednym słowem lepszego miejsca do aktywnego wypoczynku nad wodą nie znajdziecie Państwo.

Jeziora Chmieleńskie

Jeziora Chmieleńskie

Piwniczka z winem

Nad jeziorem Białym nowozelandzki korespondent wojenny prowadzi m.in. firmę winiarską Wine Express Ltd. Można tam dokonać zakupu win, których trudno doszukać się na sklepowych półkach. Oferuje setki win z różnych roczników – w tym wiele z poprzedniej dekady. Istnieje tam również możliwość uczestniczenia w degustacji prowadzonej przez najlepszych koneserów z regionu. Posiada np. Coleraine, rocznik 2000, z Nowej Zelandii (wybrane jako jedno z 10 najlepszych win na świecie podczas targów Vinexpo we Francji w 2005 roku) po obfite i niedrogie Rosso di Montepulciano z Toskanii.

Kaplica p.w. Matki Bożej Anielskiej

Na naszej nieruchomości wybudowaliśmy kaplicę, w której co dwa tygodnie odbywają się Msze Św. Przez cały czas jest tam obecny Najświętszy Sakrament. W kaplicy znajduje się kamienny ołtarz z relikwiami bł. Karoliny Kózkówny. Istnieje możliwość wyciszenia się wewnętrznego i kontemplacji.

Miejsca w okolicy, które warto zobaczyć

Sianowo - Sanktuarium Królowej Kaszub. Cudowna Figura słynąca z wielu cudów i uzdrowień jest patronką pięknej miłości, dlatego przyciąga do siebie wielu młodych ludzi, którzy nierzadko decydują się na zawarcie związku małżeńskiego właśnie u Jej stóp. Jest to miejsce szczególnie ważne i bliskie sercu każdego mieszkańca Kaszub, dlatego na odpusty ściągają tysiące pielgrzymów z całego regionu.

Kartuzy - warto wstąpić do kolegiaty z XIV wieku z charakterystycznym dachem w kształcie wieka trumny. Była to siedziba zakonu Kartuzów, założycieli miasta. Kościół jest wręcz cały nafaszerowany zabytkami o wielkiej wadze historycznej. A szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na barokowy ołtarz główny, kurdybany ufundowane przez Jana III Sobieskiego czy też pięknie rzeźbione stelle w naturalnym czarnym kolorze.

Szymbark - Właściciel pewnego zakładu stolarskiego, Pan Daniel Czapiewski stworzył wokół swojego zakładu stolarskiego produkującego drewniane domy niezwykłą ścieżkę edukacyjną. Można tam obejrzeć najdłuższą deskę świata, dom odwrócony do góry nogami, chatę sybiraka, bunkier z okresu II wojny światowej, piec do wypieku chleba i inne atrakcje.

Chmielno - zaprasza nas tutaj m.in. wielopokoleniowa rodzina Neclów, która z pokolenia na pokolenie przekazuje sobie tradycje wyrabiania z gliny artykułów gospodarstwa domowego (naczyń, dzbanów, kufli, misek, talerzy i innych ozdób). Tradycje te sięgają już dziesięciu pokoleń. Muzeum Ceramiki u Neclów

Warto zobaczyć również:

  • Wieżycę – najwyższe wzniesienie na całym Niżu Polskim – 329 m n.p.m,
  • Jezioro Kamienne z „kamieniem diabelskim”
  • Muzeum Kaszubskie w Kartuzach,
  • Zamek w Łapalicach,
  • Ołtarz Papieski w Sierakowicach
  • Skansen we Wdzydzach Kiszewskich
  • Kamienne kręgi w Węsiorach

Aby dokonać rezerwacji lub uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami.